Pierwszy monocykl

Nie wiesz co kupić? Stwórz temat i napisz do czego potrzebujesz monocyklu oraz w jakiej cenie. Pomożemy wybrać najlepszy model spełniający Twoje wymagania!
zeus78
Zainteresowany
Posts:7
Joined:05 Oct 2016, 11:50
Model unicykla:Kingsong K16
Re: Pierwszy monocykl

Postby zeus78 » 16 Dec 2016, 15:36

Jak będziesz kiedyś wybierał się do Wrocławia to daj znać. Pojeździsz sobie na KSie i może szybciej nabierzesz ochoty na zmiany :D
Serdecznie pozdrawiam

Kalmar
Jeździ nawet tyłem
Posts:48
Joined:03 Nov 2016, 21:03
Model unicykla:bWheel U8 / KS14D

Re: Pierwszy monocykl

Postby Kalmar » 16 Dec 2016, 16:05

Dziękuję za zaproszenie zeus78.
Wogóle można byłoby zrobić w lecie jakieś spotkanie i wyjechać w kilkanaście nawet osób na przejażdżkę.
Co do zmiany koła to nie wątpię, że byłoby fajnie ale jeszcze (z przyczyn niezależnych) muszę poczekać.
Co do bWheel'a to chciałem sprawdzić co się da wycisnąć z takiego kółka dlatego go tak męczę. Electric_vehicle_lover z Portugalii pracuje nad oprogramowaniem do takiego sterownika jaki mam teraz w U8 i jeśli mu się uda to będzie można dopasować soft do praktycznie każdego kółka. Zarówno low- jak i high-speed. Tutaj sterowanie mogłoby być twardsze, wtedy byłby większy zakres regulacji komfortu a i prędkość maksymalna wzrosłaby odrobinę. Powiem Ci, że teraz U8 jest całkiem fajny i co ciekawe od wymiany sterownika nie miałem wogóle awaryjnego wyłączenia a ostrzeżenia jak najbardziej czasami pikają. Prędkość może nie jest obłędna bo silnik jest przecież ten sam ale 17km/h bez tilt-back'u i ostrzeżenia daje zupełnie inne odczucia w czasie jazdy.
A ciekawi mnie również to co autor tego tematu czyli Biela zadecydował jeśli chodzi o kupno monocykla. Już wkrótce wybór będzie jeszcze trudniejszy bo nowe modele pojawią się na wiosnę, o części pewnie jeszcze nie wiemy.
Pozdrawiam. Tomek.
Stargard - zachodniopomorskie.

User avatar
Bat
Jeździ nawet tyłem
Posts:96
Joined:16 Sep 2015, 11:30
Model unicykla:Inmotion V8, Ninebot One E+

Re: Pierwszy monocykl

Postby Bat » 16 Dec 2016, 23:10

Pewnie, zloty muszą być ;-)

Podoba mi się co robisz z modyfikacjami, to nie pierwszy raz, kiedy użytkownicy-pasjonaci piszą lepszy soft niż producent ;-) Bardzo fajna sprawa.
Jak jedziesz 17km/h stabilnie to już na pewno dużo wyższy komfort jazdy niż z tilt backiem ;-)

5ylwekk
Raczkuje
Posts:2
Joined:29 Jan 2017, 20:10
Model unicykla:Kingsong,Gotway

Re: Dla kogo jakie kółko?

Postby 5ylwekk » 23 Mar 2017, 23:31

Cześć wszystkim:) Od dziś stałem się posiadaczem nowego KingSonga 16.Jest to mój pierwszy monocykl i uważam że w zupełności spełni moje oczekiwania.Przyznam szczerze ,że do ostatniej chwili wahałem się nad wyborem odpowiedniego dla mnie koła. Interesował mnie jeden model GotWay.Jednak bezpieczeństwo w tego typu urządzeniach to jednak podstawa,a King Song jest w tej dziedzinie zdaję się jednym z liderów.Wraz z solidną konstrukcją i niezłymi osiągami chyba nie mogłem wybrać lepszego monocykla na mój pierwszy!

User avatar
Adrian
Site Team
Posts:53
Joined:23 Jan 2017, 20:18

Re: Pierwszy monocykl

Postby Adrian » 24 Mar 2017, 19:09

Dziękujemy za zaufanie z KS16 i witamy nowego ridera na forum!

Pfontos
Zainteresowany
Posts:5
Joined:28 Jun 2017, 20:04

Re: Pierwszy monocykl

Postby Pfontos » 28 Jun 2017, 20:18

Zastanawiam się nad kupnem monocykla. Jestem ciekawy czy da się wytrzymac 10km na nim bez przerwy? Czy potem bolą nogi, łydki itd? Meczy się noga podczas jazdy szybkiej, wolnej itd?

User avatar
Bat
Jeździ nawet tyłem
Posts:96
Joined:16 Sep 2015, 11:30
Model unicykla:Inmotion V8, Ninebot One E+

Re: Pierwszy monocykl

Postby Bat » 29 Jun 2017, 19:25

10 km bez przerwy to żaden problem, pod warunkiem, że:
- umiesz już jeździć,
- masz monocykl z wygodnymi pedałami (jak np. nowy KS16-C).

Wtedy raczej nic nie odczujesz.

Ból nóg, łydek, czasem pleców - pojawia się na początku nauki, bo wtedy ściskamy odruchowo koło i napinamy niepotrzebnie mięśnie. Potem już człowiek jedzie wyluzowany i tego problemu nie ma, chyba że pedały są za małe, buty niewygodne, albo jedzie się po bardzo nierównej drodze i trzeba cały czas amortyzować wyboje - wtedy 10 km też da się przejechać, ale łydki/uda mogą parzyć :-D

Pfontos
Zainteresowany
Posts:5
Joined:28 Jun 2017, 20:04

Re: Pierwszy monocykl

Postby Pfontos » 29 Jun 2017, 21:15

sluszna uwaga, dziekuje za odpowiedz Bat. :)

Pfontos
Zainteresowany
Posts:5
Joined:28 Jun 2017, 20:04

Re: Pierwszy monocykl

Postby Pfontos » 04 Jul 2017, 23:09

Mam mega dylemat, bo chciałbym kupić Gotway ACM 16 1300Wh. Ale jest mega ciężki. Jak go nieść, pchać itd? Jest może do tego jakiś plecak? Wiem, że można do niego zamontować teleskopowy uchwyt, ale jak się rozładuje...

Kalmar
Jeździ nawet tyłem
Posts:48
Joined:03 Nov 2016, 21:03
Model unicykla:bWheel U8 / KS14D

Re: Pierwszy monocykl

Postby Kalmar » 05 Jul 2017, 00:06

Pozdrawiam. Tomek.
Stargard - zachodniopomorskie.


Return to “Mój pierwszy elektryczny monocykl - co wybrać?”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron