Pierwszy monocykl

Nie wiesz co kupić? Stwórz temat i napisz do czego potrzebujesz monocyklu oraz w jakiej cenie. Pomożemy wybrać najlepszy model spełniający Twoje wymagania!
Biela
Raczkuje
Posts:2
Joined:19 Oct 2016, 23:19
Pierwszy monocykl

Postby Biela » 19 Oct 2016, 23:21

Witam.
Interesuje mnie monocykl do 1800 zł. Niestety budżet niski ale takowy jedynie posiadam. Czy Airwheel X3 byłbym dobrym wyborem czy macie może jakieś inne propozycje ?

_r1
Jeździ nawet tyłem
Posts:22
Joined:07 Jul 2016, 22:50
Model unicykla:KS16

Re: Pierwszy monocykl

Postby _r1 » 20 Oct 2016, 18:26

Według mnie lepiej dozbierać i kupić coś co jedzie już jakąś prędkością i ma rozsądny zasięg. Poza tym 14-to calowe koło to zawsze mniejsze możliwości w przypadku nierówności czy krawężników. Z brakiem świateł jeszcze jakoś da się żyć. Airwheel X3 to stary model z przed paru lat. W temacie monocykli technologia rozwija się bardzo szybko i to już jest mega przestarzałe kółko.
Jeżeli jeszcze nigdy nie jeździłeś(-łaś) na monocyklu to każdy będzie dobry żeby sprawdzić czy się podoba i czy warto, ale to lepiej już umówić się z dystrybutorem na sprawdzenie bez kupowania.
Jednak jak Ci się spodoba to bardzo szybko stwierdzisz że 18 km/h to jednak dużo za mało żeby czuć się komfortowo na drodze rowerowej i nie być tylko obiektem do omijania.
Dobrze się zastanów, poczytaj...
Powodzenia

Biela
Raczkuje
Posts:2
Joined:19 Oct 2016, 23:19

Re: Pierwszy monocykl

Postby Biela » 20 Oct 2016, 20:05

Rozumiem. Jeszcze miałbym pytanie w jakich progach cenowych dostałbym koło które wystarczy mi do satysfakcji z jazdy ( 3 tyś to niestety za dużo). Jeśli miałbyś może jakieś propozycje byłbym bardzo wdzięczny.

_r1
Jeździ nawet tyłem
Posts:22
Joined:07 Jul 2016, 22:50
Model unicykla:KS16

Re: Pierwszy monocykl

Postby _r1 » 21 Oct 2016, 19:21

Przykro mi ale ja nie znam dobrego kółka za 2tyś. Jeździłem bWheelem U8, który kosztuje około 2tyś. i... wolałbym to przemilczeć niż używać wulgaryzmów. Tak naprawdę fajne kółka zaczynają się dopiero od około 4tyś.
To tak jak np. ze snowboardem. Nie wiesz czy Ci się to spodoba więc na początek kupujesz sprzęt za 2tyś. (buty+wiązania+decha). Potem jak już wiesz że tego chcesz inwestujesz i kupujesz sprzęt za 4-5tyś. i wtedy jak jedziesz to myślisz, jak mogłem jeździć wcześniej na takiej lipie?
Niestety, czasami taki tańszy sprzęt może bardziej zniechęcić niż zachęcić. Zwłaszcza jak Ci się naglę wyłączy w trakcie jazdy przy 20km/h, a tak robią kółka z niższych półek. Sam widziałem to na bWheelu i byłem w szoku że tak może się dziać. Strach na tym jeździć.

User avatar
Bat
Jeździ nawet tyłem
Posts:96
Joined:16 Sep 2015, 11:30
Model unicykla:Inmotion V8, Ninebot One E+

Re: Pierwszy monocykl

Postby Bat » 22 Oct 2016, 11:50

Zgadzam się w 100% z _r1, nie kupuj tanich kółek, bo się "przejedziesz" :-)

Tutaj nie chodzi tylko o prędkość czy komfort jazdy, ale przede wszystkim o Twoje bezpieczeństwo.
Marki takie jak Kingsong czy Ninebot są uznawane za najbezpieczniejsze, poza tym są sprawdzone przez wielu użytkowników.

Z kolei wszelkie no-name typu bWheel to masakra, zresztą mamy o tym osobny temat.

Airwheel nie polecam ogólnie, są wolne, brzydkie i przestarzałe.

Jeśli wstrzymasz się do marca to będziemy mieć w swojej ofercie porządne i nowoczesne kółka w cenach ok. 2500 zł. Niedługo damy znać jakie dokładnie modele będą dostępne.

Kalmar
Jeździ nawet tyłem
Posts:48
Joined:03 Nov 2016, 21:03
Model unicykla:bWheel U8 / KS14D

Re: Pierwszy monocykl

Postby Kalmar » 03 Nov 2016, 22:04

Z całym szacunkiem ale masakra to 350-watowe tanie kółka tzw "generic wheels" jak to mówią na forum międzynarodowym i w dodatku z akumulatorami o małej pojemności.Mimo to ludzie z tamtego forum też na takich jeżdżą . Ja jeżdżę na bWheel-u U8 i nie jest tak źle. Na pierwsze kółko się nadaje. Problemem są pieniądze i niekonfigurowalne sterowniki :)
Za ACM 16 trzeba dać około 7 tysięcy i takie ceny nie są dla mnie przynajmniej w tej chwili do przyjęcia, mam ważniejsze wydatki. Nie mówię o zakupach w Chinach, ja sobie mogę zamówić ale wiele osób obawia się takich zakupów i na takie kwoty więc sami muszą zdecydować czy na to pójdą. Zresztą są różne perypetie związane z cłem i podatkami, tego tematu nie będę rozwijał. Kto kupuje na Ali to sobie poradzi.
A żeby było śmieszniej to kupić kółko można nawet w Euro RTV tylko, że w żadnym sklepie nie wystawią jako ciekawostki. Jak jadę to wszyscy mnie pytają co to i gdzie można kupić. Swego czasu wszyscy szli na marketing i co? Gdzie są teraz absolwenci tego kierunku?

PS. 20km/h dla wielu kółek w tym bWheel'a U8 jest humorystycznie rzecz ujmując prędkością przeciągnięcia :) Taka prędkość dla dorosłej osoby jest nie do utrzymania i powinni to zapamiętać wszyscy którzy uważają, że kupią tanie kółko i będą spokojnie jechać 20km/h bo tak podaje producent. Guzik prawda. Pomijam wyjce alarmów i tilt-back, które zaczynają się dużo wcześniej niż 20km/h.

PS2. Dzisiaj nie chodzi tylko o bezpieczeństwo jeźdźca a bardziej o bezpieczeństwo pieszych czy ogólniej osób postronnych. Do tego zmierzają regulacje i prawo przy którym dzisiaj grzebie już sporo krajów z naszej niebieskiej kulki. A jak to się skończy to zobaczymy w przyszłości.

PS3. Z ciekawostek wymienić można np.Gotway Mten (M10) z akumulatorami 260Wh lub 360Wh

lub GeekWheel GK14-Muscle z szeroką 2,5" oponą, tylko dla fanów od Microworks:
Last edited by Kalmar on 04 Nov 2016, 21:06, edited 1 time in total.
Pozdrawiam. Tomek.
Stargard - zachodniopomorskie.

_r1
Jeździ nawet tyłem
Posts:22
Joined:07 Jul 2016, 22:50
Model unicykla:KS16

Re: Pierwszy monocykl

Postby _r1 » 04 Nov 2016, 11:29


Kalmar
Jeździ nawet tyłem
Posts:48
Joined:03 Nov 2016, 21:03
Model unicykla:bWheel U8 / KS14D

Re: Pierwszy monocykl

Postby Kalmar » 04 Nov 2016, 16:28

Pozdrawiam. Tomek.
Stargard - zachodniopomorskie.

User avatar
Bat
Jeździ nawet tyłem
Posts:96
Joined:16 Sep 2015, 11:30
Model unicykla:Inmotion V8, Ninebot One E+

Re: Pierwszy monocykl

Postby Bat » 05 Nov 2016, 01:14


Kalmar
Jeździ nawet tyłem
Posts:48
Joined:03 Nov 2016, 21:03
Model unicykla:bWheel U8 / KS14D

Re: Pierwszy monocykl

Postby Kalmar » 05 Nov 2016, 09:24

Bat, nie mam skąd dołożyć 2k i co wtedy? Nie brać się za monocykle?
Nie wiemy jaką sytuację ma Biela. Ja kupiłem U8 dużo taniej niż najlepsza na niego promocja do tej pory. Chciałem wziąć na raty ale nie moglem się dodzwonić do sklepu, pewnie przed sezonem komunijnym byli ważniejsi klienci. Stacjonarnie nie mogłem kupić bo ten sklep nie prowadzi takiej sprzedaży.

Wszyscy piszą, że tanie kółka są do kitu. Dlaczego nikt nie opisze dokładniej swoich doświadczeń z tanimi kółkami? Nie wątpię w to, że sporo ludzi ma te kółka. Bardzo mało jest opisów. Jak szukałem w kwietniu czegokolwiek na temat monocykli to było bardzo cieniutko z opisami. Winę za to ponoszą posiadacze kółek bo nie chcą opisywać swoich doświadczeń tylko pochwalą się, że mają to a to i na tym poprzestają. Szczególnie jeśli chodzi o kółka mniej popularne czy sprzedawane pod innymi nazwami w Polsce. Nie mam żalu bo nie każdy przyzna, że ma monocykl do d..., mają prawo ale w ten sposób inni niczego sensownego się nie dowiedzą. A dystrybutor wszystkiego nie napisze. Wystarczy wejść na strony Airwheel'a, SoloGo, bWheel'a, żeby przeczytać jakie to one są szybkie, niezawodne i wogóle najlepsze.

Jak wspomniałem wyżej pewne wady U8 ma ale jeżdżę i na razie musi tak pozostać.
W instrukcji jest ostrzeżenie o nieprzekraczaniu prędkości przy której włącza się ostrzeżenie. Wiedziałem o tym, że nie jest to szczyt techniki i jeśli się stosujemy do zaleceń to nic nam nie grozi. Nie należy również gwałtownie przyspieszać bo kółko może zostać z tyłu. Niestety silnik i akumulator mają swoje ograniczenia i ja np muszę je brać pod uwagę ponieważ sporo ważę (prawie 100kg z plecakiem).
Prędkość jest wtedy mała ależ oczywiście, że jest mała bo takie są te monocykle. Bez schodzenia jeżdżę dystanse ok 8-9 km z prędkością ok 13-15 km/h. Drętwieją mi stopy więc i tak dłużej nie pojadę nawet na prostych podnóżkach. Ile czasu to zajmuje to się każdy domyśli. Przy niskich prędkościach (ok.12km/h) pedały są prosto. W moim mieście więcej nie potrzeba bo to takie miasto. Dróg dla rowerów w centrum brak, na obrzeżach trochę jest, chodniki nierówne w większości przypadków. Krawężniki jak mury obronne. Na chodnikach czy przez park w drodze do pracy nie da się jechać więcej niż 8-9 km/h, po prostu nie da się. Są dziury i nierówności jak na poligonie. Kiedyś jeśli jeszcze będę miał chęć jeździć to może kupię coś lepszego ale to nie jest pewne. Może będę miał inne zainteresowania, może nie będę mógł jeździć. Zobaczymy.

Poza tym poczekajmy co na to wszystko ma do powiedzenia kolega Biela. Może już coś postanowił w temacie zakupu czy potestowania kółka.
Pozdrawiam. Tomek.
Stargard - zachodniopomorskie.


Return to “Mój pierwszy elektryczny monocykl - co wybrać?”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron