co najlepsze?

Nie wiesz co kupić? Stwórz temat i napisz do czego potrzebujesz monocyklu oraz w jakiej cenie. Pomożemy wybrać najlepszy model spełniający Twoje wymagania!
Rusty
Raczkuje
Posts:2
Joined:31 Jul 2016, 23:22
Model unicykla:Ninebot One E/E+
Re: co najlepsze?

Postby Rusty » 31 Jul 2016, 23:31

Nie po cwaniacku @Yakuza, wcale nie po cwaniacku. Stosujesz kruczki, tak jak i korpa stosują kruczki, żeby nie uznać gwarancji, nie naprawić, przeciągnąć naprawę, naciągnąć na koszta. Bo mogą. Bo je stać. Użytkownik jest królikiem doświadczalnym.

Poza tym, ACM powinno znając podobne sytuacje poprawić software - w momencie przeciążania, skrajnego, powinno uruchomić sygnał alarmowy ciągły i np. mocno ograniczyć prędkość - jak przy rozładowywaniu lub przegrzewaniu (nie wszystkie unicykle mają takie ostrzeżenia i funkcje).
To powinno się zakończyć tym, że Twój Got powinien zwolnić, odchylić "stópki" i piszczeć ostrzegawczo, a potem dopiero odłączyć żyro. A nie zimne odcięcie i lądowanie twarzą w ziemi (faceplanting).

W Ninebotach One, chyba dopiero od wersji firmware 1.3.9 pojawił się sygnał ciągły przy wyczerpaniu baterii i odcięcie żyra bez wyłączania bota (po przejechaniu jeszcze z 600m na max prędkości 5km/h). A wciąż jeszcze można to załatwić bezpieczniej.

User avatar
Yakuza
Jeździ nawet tyłem
Posts:29
Joined:15 Mar 2016, 03:54
Model unicykla:Gotway ACM 16/ Msuper v3s

Re: co najlepsze?

Postby Yakuza » 01 Aug 2016, 05:14

Sygnały były i to 3 - pierwszy przy predkosci 28km/h , drugi po przekroczeniu 30km/h i trzeci raz po przez cofniecie pedałów do tyłu przy o koło 37km/h - a odciecie zyro nastapiło dopiero po jakis 400 metrach i predkoscą 42km/h z bateria 50%. Tutaj app pozwala na zmiane ustawien tillback w zakresie od 2km/h do 48km/h. Zlekcewarzyłem te sygnały
Żyję bo nie mam na trumnę

_r1
Jeździ nawet tyłem
Posts:22
Joined:07 Jul 2016, 22:50
Model unicykla:KS16

Re: co najlepsze?

Postby _r1 » 01 Aug 2016, 10:10

Jak tak ciśniesz na tym to powinieneś mieć kask z gardą. Dla mnie 30km/h już jest spoko. Większość rowerzystów już jest obiektami do wyprzedzania. Mój jeszcze gada "You are overlimit, please decelerate", co mnie akurat bardziej wkurza niż pikanie.

User avatar
Yakuza
Jeździ nawet tyłem
Posts:29
Joined:15 Mar 2016, 03:54
Model unicykla:Gotway ACM 16/ Msuper v3s

Re: co najlepsze?

Postby Yakuza » 01 Aug 2016, 20:30

Po tym wypadku zakupiłem ochraniacze i kask - madry polak po szkodzie :)
Żyję bo nie mam na trumnę

User avatar
Bat
Jeździ nawet tyłem
Posts:96
Joined:16 Sep 2015, 11:30
Model unicykla:Inmotion V8, Ninebot One E+

Re: co najlepsze?

Postby Bat » 07 Aug 2016, 20:04


User avatar
Yakuza
Jeździ nawet tyłem
Posts:29
Joined:15 Mar 2016, 03:54
Model unicykla:Gotway ACM 16/ Msuper v3s

Re: co najlepsze?

Postby Yakuza » 09 Aug 2016, 12:07

Żyję bo nie mam na trumnę

User avatar
Bat
Jeździ nawet tyłem
Posts:96
Joined:16 Sep 2015, 11:30
Model unicykla:Inmotion V8, Ninebot One E+

Re: co najlepsze?

Postby Bat » 09 Aug 2016, 16:21

To gitara :-)

Nie bierz tego tak do siebie, pisałem bardzo ogólnie do wszystkich czytelników: musimy dbać o pozytywne opinie o kółkach i odpowiedzialną jazdę, aby były one częstszym widokiem na drogach rowerowych w Polsce :)

_r1
Jeździ nawet tyłem
Posts:22
Joined:07 Jul 2016, 22:50
Model unicykla:KS16

Re: co najlepsze?

Postby _r1 » 14 Sep 2016, 10:15

Na rynku jest masa różnych kółek. Większość z nich to tania Chińszczyzna przeznaczona jako zabawka dla dzieci w wieku komunijnym. Ich osiągi nie mają nic wspólnego z racjonalnym przemieszczaniem się, a wygląd i wyposażenie... to jak Fisher Price. Co w takim razie wybrać? Mój przepis jest prosty:
Wystarczy wejść na największe forum międzynarodowe elektrycznych kółek http://forum.electricunicycle.org/ i sprawdzić liczbę postów do tematów dotyczących każdej marki. Od razu jasne staje się że ludzie doceniają i jeżdżą głównie na kółkach trzech chińskich marek: Ninebot, Kingsong i Gotway.
Skupie się właśnie na tych trzech markach i modelach jakie oferują.
Ninebot ma starego i niezawodnego 16-to calowca One E+ oraz właśnie wchodzącego na rynek S2. Wygląd Ninebota jest wyznacznikiem do którego dążą inni producenci. Wrażenia z jazdy również znakomite. Gorzej z osiągami, a zwłaszcza z zasięgiem. Po 1,5h jazdy po mieście należy brać azymut na bazę z ładowarką lub jak Bat wozić ją zawszę ze sobą i doładowywać się w barach przy okazji pijąc zimne napoje. Również brak wbudowanych świateł do jazdy nocnej jest pewnym dyskomfortem ale tu można zawsze zamontować jakieś oświetlenie rowerowe.
Kingsong ma trzy modele, 14, 16 i 18 calowy. Wg. mnie godny uwagi jest jedynie KS-16. Dlaczego? To model z 2016 roku. Jego wygląd wzorowany jest na Ninebocie, ale funkcjonalnością znacznie go przebija. Rozkładana rączka do transportu, czy wbudowane mocne światła LED z czujnikiem zmierzchowym oraz niezależne światło stopu znacznie zwiększają bezpieczeństwo i wygodę podróżowania. Zasięg, a także maksymalna prędkość jest na niezłym poziomie. W zasadzie to brakuje tylko stopki do podparcia kółka, ale o tym nie pomyślał jeszcze chyba żaden z producentów.
Gotway to najszybszy i najmocniejszy sprzęt. 14-calowiec MCM4 ma wygląd wzorowany na Ninebocie ale osiągi powalają, niestety cena również powala. Brak świateł to jedyne co można mu zarzucić. Model ACM to 16-calowy potwór który rozpędza się do 45 km/h. Natomiast 18-calowy MSuper jest jak Jeep wśród monocykli. Wystarczy zobaczyć co robi ze schodami: https://www.youtube.com/watch?v=tFra8EVk6lg

Podsumowując:
Ninebot: (najtańsza opcja)
+ wygląd
+ duży komfort jazdy
+ cena
- zasięg
- prędkość
- brak świateł

Kingsong: (średnia półka cenowa)
+ wygląd
+ zasięg
+ światła
+ rozkładana rączka

Gotway: (mega drogo)
+ zasięg
+ prędkość
- cena

Gdzie kupić w Polsce:
Ninebot jest wszędzie, np. na Allegro.
Kingsong jest również np. na Allegro.
Gotway w sklepie Air Wheel'a.


Return to “Mój pierwszy elektryczny monocykl - co wybrać?”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron