co najlepsze?

Nie wiesz co kupić? Stwórz temat i napisz do czego potrzebujesz monocyklu oraz w jakiej cenie. Pomożemy wybrać najlepszy model spełniający Twoje wymagania!
PawelG
Raczkuje
Posts:2
Joined:02 Apr 2016, 15:46
Model unicykla:Ninebot One E+
Re: co najlepsze?

Postby PawelG » 02 Apr 2016, 16:08

Panowie,
Ninebot jest jedynym producentem godnym zaufania. Oni (kupując Segway'a) wpakowali się na rynek USA, no i tym samym musieli przyjąć standardy bezpieczeństwa i prawdomówności... no... kłamią wciaż w kwestii zasięgu (mam mod. E+, 93kg, jeżdżę "ile fabryka dała"... i starcza mi baterii - 320Wh - na 12, no może 15km).
Ale przez pół roku mnie kółko nie zawiodło, jeżdżę normalnie po ulicach (zrobiłem sobie lusterko wsteczne do okularów), po ścieżkach w lesie, nigdy motorek mi nie "odciął".
Decyzję o zakupie podjąłem po dokładnym przestudiowaniu opinii niemców (im - w kwestii jakości - wierzę).
Kółko ściągnąłem prze eBay, za 720USD z transportem (trzeba się targować). Fakt, że gwarancji to pewnie nie mam, ale po bo mam płacić półtora raza więcej. Widziałem, że jest jakiś dystrybutor na Polskę... ale padnie, jeśli nie spuści z tonu (ceny).
Aha! i robiłem dokładny pomiar: 22,6km/h jedzie stabilnie, po asfalcie.

User avatar
Bat
Jeździ nawet tyłem
Posts:96
Joined:16 Sep 2015, 11:30
Model unicykla:Inmotion V8, Ninebot One E+

Re: co najlepsze?

Postby Bat » 03 Apr 2016, 00:32


PawelG
Raczkuje
Posts:2
Joined:02 Apr 2016, 15:46
Model unicykla:Ninebot One E+

Re: co najlepsze?

Postby PawelG » 09 May 2016, 13:03

Dzień dobry kolego "Bat"...

Dziękuję za uwagi i przestrogi :o)
Jeżdżę rozważnie, gdyż dbam o swoje kości... a zwłaszcza zęby mi się podobają, hehehe... no i mam swoje cud-lusterko wsteczne.

Jazda z "mocno cofniętymi pedałami" mnie nie cieszy, zatem ograniczam się do prędkości akceptowanych przez oprogramowanie, tj. owe 22km/h

Ograniczenie zasięgu może wynikać z dwóch dodatkowych (poza moją masą) powodów: obniżone ciśnienie powietrza w oponce, niejednostajna jazda.
Ciśnienie powietrza: pompuję niecałe 3 bary, by mniej trzęsło mnie na poprzecznych korzeniach, itp.

Lokalni dystrybutorzy... OK, dam im szansę.
Będę chciał kupić model S2 - po lecie, gdy ceny w Hong-Kongu spadną - zatem poproszę o lokalną ofertę.

Życzę Ci/Wam bezpiecznej i cieszącej jazdy.
Paweł.

User avatar
Yakuza
Jeździ nawet tyłem
Posts:29
Joined:15 Mar 2016, 03:54
Model unicykla:Gotway ACM 16/ Msuper v3s

Re: co najlepsze?

Postby Yakuza » 16 May 2016, 15:11

Dzisiaj po 48 dniach oczekiwania dotarł wreszcie do mnie GotWey ACM 16. Wrażenia z jazdy niesamowite choć musiałem się uczyć niemal od nowa. Inna waga , inny balans, inne przyspieszenie, ustawienie pedałów ... itp. Na poczatek maxymalnie pocisnąłem 37km/h według aplikacji po 2 sygnale odpusciłem -- strach mi nie pozwolił na wiecej. Brak odpowiedniego zabezpieczenia ( buty ochraniacze i kask ) -- lepiej nie ryzykować. A i bateria była na 60% bo jej nie ładowałem jeszcze. W weekend zrobie max test predkośći. Nie mogę mu przestawic ustawien bo apka jest nowa i jeszcze ma zawiechy- wyłacza sie itp. Niedługo bedzie aktualizacja to pokombinuje. Na ta chwile mam wybór 2 ustawien tj: soft i comford , niestety hard się nie uruchamia.Samo koło jest dosyc ciezko bo wazy 18kg , jest nizszy od popszedniego no name o kilka ładnych centymetrów co sprawia ze jazda na jednej nodze jest b.trudna i męcząca. Chyba za dużo na dygałem powietrza bo podczas jazdy po kostce brukowej mocno pływa. Jak mowiłem to pierwsza jazda i jeszce nie wiele wiem o tym kole.
Żyję bo nie mam na trumnę

User avatar
Bat
Jeździ nawet tyłem
Posts:96
Joined:16 Sep 2015, 11:30
Model unicykla:Inmotion V8, Ninebot One E+

Re: co najlepsze?

Postby Bat » 01 Jun 2016, 04:44

Nie przejmuj się, nawet zmiana opony powoduje uczucie "to nie moje kółko?!?!?!" i strach, ale to chwilowe, trzeba przywyknąć i zacząć od mniejszych prędkości.

37 km/h to musi być naprawdę moc i adrenalina :)

Jak tam po czasie testowania? Jak wrażenia?

GexN
Zainteresowany
Posts:7
Joined:02 Jun 2016, 08:41
Model unicykla:Obecnie InMotion V5F+, kiedyś Airwheel X3

Re: co najlepsze?

Postby GexN » 03 Jun 2016, 15:31

Cześć, jak ktoś jest zainteresowany recenzją Airwheela X3, w którym oprócz zalet udało mi znaleźć się też kilka wad, to zapraszam do działu "Kompedium", gdzie wrzuciłem recenzje viewtopic.php?f=18&t=1368

User avatar
Yakuza
Jeździ nawet tyłem
Posts:29
Joined:15 Mar 2016, 03:54
Model unicykla:Gotway ACM 16/ Msuper v3s

Re: co najlepsze?

Postby Yakuza » 04 Jun 2016, 07:33

Żyję bo nie mam na trumnę

User avatar
Bat
Jeździ nawet tyłem
Posts:96
Joined:16 Sep 2015, 11:30
Model unicykla:Inmotion V8, Ninebot One E+

Re: co najlepsze?

Postby Bat » 22 Jun 2016, 00:02

Napisz na priv, czemu nie :-) Szkoda, że kółko musiałeś zwrócić. Kiedy będzie z powrotem?

User avatar
Yakuza
Jeździ nawet tyłem
Posts:29
Joined:15 Mar 2016, 03:54
Model unicykla:Gotway ACM 16/ Msuper v3s

Re: co najlepsze?

Postby Yakuza » 03 Jul 2016, 13:35

Juz wraca - wymienili silnik i płytę główną. Będzie za o koło 10dni. Naprawa za darmo ale przesyłka moja - koszt w dwie strony 1300zł :cry:
Żyję bo nie mam na trumnę

User avatar
Yakuza
Jeździ nawet tyłem
Posts:29
Joined:15 Mar 2016, 03:54
Model unicykla:Gotway ACM 16/ Msuper v3s

Re: co najlepsze?

Postby Yakuza » 17 Jul 2016, 09:23

Teraz juz moge pisac. Miałem powazna wywrotke , cisnałem ACM na maxa z mała bateria i skonczyło sie to tak jak mozna było sie spodziewac - gleba. Ja zaliczyłem asfald a ACM poszło swoim zyciem do jeziora. W e mail do fabryki pominałem ten fakt( wode ) i cała wine z rzucuiłem na zły produkt - opisałem to na facebook. GotWay poszedł na ugode i naprawił ACM proszac tylko o nie opisywanie uszkodzen jak i usuniecie zdjec z wypadku. Troszke po cwaniacku ale cel uswieca srodki. W gratisie do naprawy dostałem dobrej jakosci raczke
Żyję bo nie mam na trumnę


Return to “Mój pierwszy elektryczny monocykl - co wybrać?”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron