Gwarancja

Wszystko na temat monocykli Kingsong.
Folthor
Jeździ nawet tyłem
Posts:35
Joined:27 Dec 2016, 15:35
Model unicykla:Kingsong KS-16
Gwarancja

Postby Folthor » 07 Feb 2017, 17:34

Cześć (znowu, ostatnio sporo tu bazgrolę :P )
Przy zakupie dostałem informacje, że gwarancja nie jest udzielana na elementy które naturalnie się zużywają, jak obudowa itp. Czy w takim wypadku mogę bez utraty gwarancji modyfikować obudowę czy pedały?

Przy okazji, zamówienie składała Sylwia S. Ale paczka szła do mnie (Adrian J. na mój adres) i tylko ja jestem właścicielem a wiem, że macie zapisane kto jest właścicielem danego kółka (W razie kradzieży) i kto jest nim w tym wypadku?

User avatar
Adrian
Site Team
Posts:53
Joined:23 Jan 2017, 20:18

Re: Gwarancja

Postby Adrian » 07 Feb 2017, 19:32

Witam!

Odpiszę w wielkim skrócie i uproszczeniu jak respektowana jest gwarancja w naszym sklepie:

Gwarancja obejmuje wszystkie elementy jeśli chodzi o wady fabryczne.
Przykładowo, jeśli otrzymany monocykl miałby pęknięty pedał czy zniszczoną obudowę, to oczywiście gwarancji podlega.

Gwarancją nie są objęte usterki i uszkodzenia, których przyczyną nie jest wada produktu. Innymi słowy, gwarancja nie obejmuje uszkodzeń i usterek dokonanych podczas użytkowania, takich jak np. gdybyś sam rozbił obudowę (tzw. uszkodzenie mechaniczne), czy po prostu ją porysował (tzw. normalne zużycie).
Gwarancja nie obejmuje także użytkowania niezgodnego z przeznaczeniem (np. zanurzanie urządzenia w wodzie; jazda w dwie osoby), czy nieautoryzowanej ingerencji (np. wykonywanie w okresie gwarancji napraw przez osobę lub podmiot do tego nieupoważniony).

Na części, na które użytkownik praktycznie nie ma wpływu, czyli silnik, płytę główną i akumulatory gwarancja jest cały czas (z wykluczeniem uszkodzeń mechanicznych niewynikających z wady produktu).
Można ją jednak stracić np. podłączając nieoryginalne akumulatory zamiast lub dodatkowo do otrzymanych, czy też zwyczajnie "grzebiąc" w elektronice, rozkręcając silnik czy wpływając w inny sposób na konstrukcję silnika (np. wgrywając inny sterownik).

Możesz natomiast bez obaw ściągać obudowę np. w celu wymiany opony - u nas takie koło nadal podlega gwarancji, w przeciwieństwie do niektórych sklepów.

Co do modyfikowania obudowy to wszystko zależy od tego czy taka modyfikacja będzie ingerencją w konstrukcję urządzenia, czy wpłynie na bezpieczeństwo jego użytkowania i zużycie innych części.

Na pewno nie ma problemu z przemalowaniem obudowy, obklejeniem jej, czy wymianą na inną oryginalną (to jest istotne), a także z wymianą gum w pedałach np. na papier ścierny. Są to tzw. modyfikacje nieingerujące w konstrukcję urządzenia.

Co dokładnie zamierzasz zrobić?

---

Jeśli chodzi o dane właściciela, to są one identyczne z danymi osoby zamawiającej (a nie osoby, do której towar jest wysyłany), chyba że podczas składania zamówienia zaznaczono inaczej.
Tym się jednak nie przejmuj - jeśli chcesz zmienić dane na swoje własne, wystarczy że osoba zamawiająca napisze nam o tym na sklep@elektrycznemonocykle.pl i zmienimy to w 5 minut w bazie danych.

Zawsze masz możliwość zmiany tych danych lub ich usunięcia.
Pozdrawiam

Folthor
Jeździ nawet tyłem
Posts:35
Joined:27 Dec 2016, 15:35
Model unicykla:Kingsong KS-16

Re: Gwarancja

Postby Folthor » 07 Feb 2017, 20:40

To już wiem wszystko. Domyślnie chciałem obudowę pokryć gumą, i kiedyś tam pewnie właśnie z przyczepnością pedałów coś zrobić, pewnie papier ścierny. Wspomniałeś o wymianie na inną oryginalną. Jest taka w sprzedaży? Jeśli tak ile kosztuje z ciekawości?

User avatar
Adrian
Site Team
Posts:53
Joined:23 Jan 2017, 20:18

Re: Gwarancja

Postby Adrian » 07 Feb 2017, 22:51

Po walentynkach pojawi się u nas wiele akcesoriów, w tym oryginalne obudowy do KS16 i innych w każdym kolorze. W zasadzie będzie można z osobna zamówić każdy jeden element obudowy lub całość.

Na temat cen nie jestem w stanie jeszcze nic powiedzieć.

Pozdrawiam


Return to “Oficjalne Forum Kingsong Polska”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron