Światło led jasne podczas jazdy

Wszystko na temat monocykli Kingsong.
pszymanowicz@onet.pl
Raczkuje
Posts:2
Joined:12 Apr 2018, 08:12
Światło led jasne podczas jazdy

Postby pszymanowicz@onet.pl » 12 Apr 2018, 08:15

Dzień dobry wszystkim
Mam pytanie dotyczące lampki led zamontowanej w kółko. Czy podczas nocnej jazdy macie przypadki gdy ludzie idący z naprzeciwka zwracają się do Was ze światło razi ich po oczach ? Czy jest w ogóle możliwość zmiany kata padania światła. Rozumiem ze wówczas zmianie musi ulec kat nachylenia kolka.?
Dzięki

Szpon111
Zainteresowany
Posts:5
Joined:03 Jun 2017, 12:57

Re: Światło led jasne podczas jazdy

Postby Szpon111 » 12 Apr 2018, 15:59

Nigdy mi sie nie zdarzylo, by komus przeszkadzalo swiatlo biale z mojego kola (Kingsong KS16-C), zazwyczaj one intryguje ludzi niz wkurza. Zawsze sie znajdzie ktos komu nie podejdzie cokolwiek, wiec nie ma na co zwracac uwagi. Z kwestii technicznej pewnie istnieje taki motyw zalamania swiatla, by kat padania byl inny, ale to juz ciut glebsza ingerencja w podzespoly, ktore zazwyczaj sa tak spojnie ulozone i ciasno, ze nie zawsze latwa jest modernizacja. Nigdy sie w to nie bawilem, wiec i wiecej nie napisze. Moze ktos z forum jest bardziej i szerzej rozeznany z tematem i cos doradzi konstruktywnego.

Kalmar
Jeździ nawet tyłem
Posts:48
Joined:03 Nov 2016, 21:03
Model unicykla:bWheel U8 / KS14D

Re: Światło led jasne podczas jazdy

Postby Kalmar » 14 Apr 2018, 00:03

Ja też nie mam problemu w KS14D. Czasem jak monocykl się odchyli ze względu na niższe napięcie akumulatora czy prędkość (tiltback) to przez chwilę świeci lekko do góry ale zaraz się wyrównuje i problem znika.
Jeżeli oprogramowanie umożliwia tak jak w InMotion zmianę kąta nachylenia pedałów to jest to sposób na obniżenie wysokości świecenia światła. U mnie takiej możliwości nie ma.

W bWheel U8 gdzie światło świeciło bardzo szerokim strumieniem i raziło po oczach wszystkich dookoła zmieniłem przednią soczewkę (a właściwie kolimator) na taki o szerokości wiązki 5 stopni i problemy również się skończyły.

Nie napisałeś jakie masz kółko ale te KS, które znam nie oślepiają tak mocno osób postronnych. Jeżdżę, zwłaszcza w lecie, sporo w nocy i nikt mi nie mówi, że daję światłami po oczach.
Pozdrawiam. Tomek.
Stargard - zachodniopomorskie.

pszymanowicz@onet.pl
Raczkuje
Posts:2
Joined:12 Apr 2018, 08:12

Re: Światło led jasne podczas jazdy

Postby pszymanowicz@onet.pl » 15 Apr 2018, 06:02

Posiadam kółko KS 16. Pytanie o to światło dotyczyło opcji „wypoziomowania” w aplikacji na tel. Myślałem ze może ta opcja z poziomu telefonu należy ustawić kółko pod odpowiednim katem a co za tym idzie światło bedzie świecić nieco niżej. Dzięki za odpowiedzi na moje pytanie. Pozdrawiam

Kalmar
Jeździ nawet tyłem
Posts:48
Joined:03 Nov 2016, 21:03
Model unicykla:bWheel U8 / KS14D

Re: Światło led jasne podczas jazdy

Postby Kalmar » 15 Apr 2018, 11:03

Jeżeli opcja ustawiania kąta kółka z aplikacji jest dostępna to oczywiście można jej użyć. Inna sprawa, że pochylenie w przód może wymusić niewygodną pozycję podczas jazdy.
Ja nie aktualizuję oprogramowania i takiej opcji nie mam. Po aktualizacji podobno taka opcja jest dostępna ale niestety nikt nie opisuje tej możliwości więc nie wiem jak to w praktyce wygląda i czy ta opcja rzeczywiście jest.
Pozdrawiam. Tomek.
Stargard - zachodniopomorskie.

lavmax
Raczkuje
Posts:2
Joined:24 Mar 2018, 20:02
Model unicykla:KS-16S

Re: Światło led jasne podczas jazdy

Postby lavmax » 03 May 2018, 09:05


User avatar
Adrian
Site Team
Posts:53
Joined:23 Jan 2017, 20:18

Re: Światło led jasne podczas jazdy

Postby Adrian » 12 May 2018, 18:06

Faktem jest, że modele lamp w KS-14D/S oraz KS-16C/S są identyczne, a ich światło jest rozproszone. Szczerze mówiąc, dotychczas nie było to problemem - nikt nie skarżył się dotąd na kąt świecenia i patrząc obiektywnie to główny strumień światła jest skierowany do przodu, a nie do góry.
Proszę sprawdzić, czy lampa nie została przypadkiem źle zamontowana (do góry nogami). Można to zrobić po odkręceniu frontowego panelu.


Return to “Oficjalne Forum Kingsong Polska”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests