Reakcje przechodniów

Tutaj można pytać o wszystko dotyczące "elektrycznych kółek".
User avatar
Glyyder0
Jedną nogą na kółku :-)
Posts:10
Joined:05 Oct 2015, 00:19
Model unicykla:Solowheel
Reakcje przechodniów

Postby Glyyder0 » 05 Oct 2015, 00:27

Jakie zauważyliście reakcje przechodniów?

Ja na początku się wstydziłem wyjeżdżać na miasto na Solowheel, ale ku mojemu zdziwieniu reakcje były pozytywne, nawet ludzi starszych!!!

Przykłady, jakie utkwiły mi w pamięci:

[starsi panowie] Takie coś to by mi się przydało!

[matka do małego syna] Patrz, patrz, pan na walizce jedzie!

[dwóch młodych facetów do siebie] - Ty, patrz jakie zajebiste! - No ja wiem co to jest

[blondynka po zatrzymaniu mnie] To jest na paliwo czy jak? Można na tym jeździć w szpilkach? Czemu nie rower?

Zresztą częste pytanie pada "na co to jeździ". Nie wiem czy ludzie są tacy głupi czy naprawdę ktoś w tych czasach jeszcze nabiera się na silniki spalinowe i myśli, że jakakolwiek przyszłościowa rzecz mogła działać na takim silniku. Albo czy jakikolwiek silnik spalinowy byłby tak cichy i mieszcząc się między nogami miał takie osiągi.
Albo gdzie tu miałaby być skrzynia biegów? :P

Jedyne co mi się wtedy nasuwa na myśl to ten filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=Nn__9hLJKAk

Dalej:

[dwóch facetów] - Ty, patrz! - No ja już go widziałem

Wiele też reakcji, kiedy np. ludzie mnie kompletnie zatrzymują i pytają co to za sprzęt, na co to jedzie, ile kosztuje, jak się na tym utrzymać itp.
I na razie nie wiem co odpowiadać, mówię że to ma elektryczny silnik w środku, żyroskopy i to taki jeżdżący jednokołowiec, a fachowo elektryczny monocykl :D

Zainteresowanie jest ogromne, ludzie zaczną kupować dzieciakom na komunię ten sprzęt. Nikt nie może uwierzyć w prędkość i zasięg.

Myślę, że największym problemem jest mała świadomość ludzi na temat tych pojazdów i dlatego tak mało ich jeszcze jeździ. Cena to sprawa drugorzędna, bo przecież można kupić jakiś tam sprzęt już w cenie roweru.

speedo
Zainteresowany
Posts:5
Joined:20 Sep 2015, 00:55

Re: Reakcje przechodniów

Postby speedo » 30 Nov 2015, 12:30

u mnie tez sporo tego bylo
'fajne fajne' albo 'jak to sie na tym jezdzi?'
'pilota ma pan w telefonie?'
najczesciej jednak jest 'ile takie cos kosztuje', jakby nie mogli sobie qrde sprawdzic

jojohny
Zainteresowany
Posts:5
Joined:27 Nov 2015, 14:29
Model unicykla:U8

Re: Reakcje przechodniów

Postby jojohny » 30 Nov 2015, 14:01

Hehe,
Szczerze pisawszy, to ja miałem podobne reakcje jak wyżej, ale najbardziej mi utkwiła reakcja, a zarazem wypowiedź:
Panie, a przedłużacz panu nie skończy się??? :D

graza
Jeździ nawet tyłem
Posts:25
Joined:14 Feb 2016, 18:41
Model unicykla:Ninebot One E

Re: Reakcje przechodniów

Postby graza » 18 Mar 2016, 21:10

Doskonałe jojonny, uśmiałam się szczerze :)

Przyznam, że i ja czułam się trochę nerdem wyjeżdżając pierwszy raz 'między ludzi'. I nadal gdzieś tam mam to uczucie z tyłu głowy, choć faktycznie większość reakcji jest generalnie pozytywna co na dłuższą metę leczy z tego kompleksu. Ludzie reagują z reguły spontanicznie zaciekawieniem i entuzjazmem (jedna brzydka reakcja podpitych gentlemenów spotkała mojego męża, ale jak do tej pory to wyjątek i oby tak zostało). Ludzie, często starsi, ale generalnie to całe spektrum wieku zaczepiają i pytają o szczegóły - jak to jeździ, jaki zasięg, czy trudno się nauczyć, ile kosztuje itp itd, to co już znacie.
Natomiast można powiedzieć, że relacje społeczne z nieznajomymi znacznie nam się rozwinęły od czasu posiadania 9b1. Nie podejrzewałam nawet wcześniej Polaków o taką wylewność w stosunku do obcych, miałam nas za naród bardziej zamknięty w sobie. Bocik zmusił mnie do zmiany poglądów.
Natomiast dzieci pytają ZAWSZE gdzie kupiłam. HA! żadnych dodatkowych pytań , żadnych wątpliwości - od razu do rzeczy :)

User avatar
Bat
Jeździ nawet tyłem
Posts:96
Joined:16 Sep 2015, 11:30
Model unicykla:Inmotion V8, Ninebot One E+

Re: Reakcje przechodniów

Postby Bat » 20 Mar 2016, 01:49

Witamy na forum ;-)

Dzieci są najlepsze, interesuje ich tylko konkret :D

Wkurzające jest jak pytają ludzie "ile to kosztuje", jakby sami nie mogli sobie sprawdzić :) A na resztę pytań chętnie odpowiadam, tylko już mi się czasami nudzi i zacznę się nabijać mówiąc wszystkim, że w środku mojego NB1 jest mini reaktor jądrowy :D
Zresztą z funkcją LED "breathing" tak to właśnie wygląda :D

Co do zwiększania relacji społecznych to owszem, to prawda :)

graza
Jeździ nawet tyłem
Posts:25
Joined:14 Feb 2016, 18:41
Model unicykla:Ninebot One E

Re: Reakcje przechodniów

Postby graza » 27 Mar 2016, 10:04

Z ostatniego tygodnia:
'Ty! patrz, babka na odkurzaczu zasuwa!!!'
/jacyś nowocześni chyba byli, bo jedyny odkurzacz, który ma taki kształt to iRobot i pokrewne :D/

Ok, biorąc pod uwagę fakt, że jazda na kółku od początku kojarzy mi się z lataniem, to uznajmy po prostu, że jestem upgreadowaną wersja wiedźmy i wszystko się zgadza ;D

User avatar
Yakuza
Jeździ nawet tyłem
Posts:29
Joined:15 Mar 2016, 03:54
Model unicykla:Gotway ACM 16/ Msuper v3s

Re: Reakcje przechodniów

Postby Yakuza » 27 Mar 2016, 10:49

Żyję bo nie mam na trumnę

pasek888
Raczkuje
Posts:4
Joined:10 Apr 2016, 23:01
Model unicykla:Ninebot One E+

Re: Reakcje przechodniów

Postby pasek888 » 10 Apr 2016, 23:05

Na wstępie witam, trafiłem tu z polecenia grazy.
U mnie przez dwa dni przede wszystkim pytania: za ile, jak szybko, jak daleko i w ogóle jak to się nazywa. W sumie, będąc operatorem drona i ogólnym gadżeciarzem, zdążyłem się już przyzwyczaić :)

_r1
Jeździ nawet tyłem
Posts:22
Joined:07 Jul 2016, 22:50
Model unicykla:KS16

Re: Reakcje przechodniów

Postby _r1 » 07 Jul 2016, 23:03

To co piszecie idealnie opisuje ten filmik
https://youtu.be/fViwNJSoOwU
Co prawda dotyczy hoverboardów ale to podobny wynalazek

User avatar
Yakuza
Jeździ nawet tyłem
Posts:29
Joined:15 Mar 2016, 03:54
Model unicykla:Gotway ACM 16/ Msuper v3s

Re: Reakcje przechodniów

Postby Yakuza » 17 Jul 2016, 09:29

Żyję bo nie mam na trumnę


Return to “Ogólne pytania i dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron