Opona zimowa/terenowa

Tutaj można pytać o wszystko dotyczące "elektrycznych kółek".
radoslaw
Jeździ bez problemu
Posts:18
Joined:23 Aug 2017, 10:33
Model unicykla:kingsong ks16
Opona zimowa/terenowa

Postby radoslaw » 15 Dec 2017, 13:58

Witam wszystkich serdecznie.
Ostatnio zakupiłem oponkę 16 zimową. Jeszcze nie zdążyłem jej przełożyć gdyż na razie sporadycznie był śnieg.
Pytanie dotyczy czy faktycznie jest różnica odczuwalna ale w przypadku jazdy po zwykłej drodze w porównaniu do opony zwykłej.
Wiadomo iż będzie się zachowywała lepiej na trawie, dróżkach wszelkiego innego typu oraz śniegu ale czy są odczuwalne drgania na zwykłej nawierzchni, jak z wchodzeniem ostro w zakręty etc.
Tylko mi nie piszcie że jak zmienię to sam sprawdzę bo to wiem ale czy warto.
Dzięki za odp.
Pozdrawiam

User avatar
Bat
Jeździ nawet tyłem
Posts:96
Joined:16 Sep 2015, 11:30
Model unicykla:Inmotion V8, Ninebot One E+

Re: Opona zimowa/terenowa

Postby Bat » 16 Dec 2017, 06:59

Różnica jest taka, że na normalnej nawierzchni oponę zimową słychać i teoretycznie może leciutko ograniczać moc, choć nie powinno być to w zasadzie odczuwalne.

Poza tym, nie wiem czy w zakrętach będzie większa różnica, prędzej pedałami przytrzesz niż faktycznie przejdziesz punkt krytyczny w zakręcie. Teoretycznie jednak, powinna też pomagać.

Na pewno pomaga w przypadku deszczu, błota itp. nawet kiedy nie ma śniegu.

czach
Raczkuje
Posts:1
Joined:11 Aug 2017, 11:16
Model unicykla:KingSong KS16, KS-16s

Re: Opona zimowa/terenowa

Postby czach » 18 Dec 2017, 15:28

Na oponie zimowej przejechałem już ok. 1600 km. Codziennie przejeżdżam na KS-16S 18-37km. Z środkowego bieżnika została już połowa. Droga, którą pokonuję to w połowie asfalt i chodniki, reszta polne i leśne. W terenie opona jest niezastąpiona (w tym na śniegu). Na jezdni i chodnikach jest wg mnie znacznie większa przyczepność oraz co nie jest bez znaczenia, dużo większa amortyzacja.


Return to “Ogólne pytania i dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron