wyłącznie "pikania" - alarmu

Wszystko na temat monocykli Kingsong.
Piterus
Zainteresowany
Posts: 8
Joined: 29 Sep 2017, 14:57

wyłącznie "pikania" - alarmu

Postby Piterus » 12 May 2018, 16:38

dzień dobry
mam pytanie czy możliwe jest wyłączenie całkowite alarmu prędkości w moim przypadku przy 30 km/h ?
dziękuje z góry za odpowiedź.

User avatar
Adrian
Site Team
Posts: 53
Joined: 23 Jan 2017, 20:18

Re: wyłącznie "pikania" - alarmu

Postby Adrian » 12 May 2018, 18:16

Witam,

Ze względów bezpieczeństwa nie jest możliwe wyłączenie alarmu przy maksymalnej prędkości w monocyklach marek KingSong, INMOTION oraz IPS.
Oczywistym jest, iż w takim przypadku użytkownik nie wiedziałby o zbliżaniu się do maksymalnej prędkości, co groziłoby przeciążeniem, a następnie wyłączeniem się urządzenia podczas jazdy.

Ponadto, producenci nie mogą pozwolić sobie na pozostawienie tylko jednej formy alarmu (np. tylko tilt-back). Alarm dźwiękowy także musi być włączony, ponieważ teoretycznie może zdarzyć się sytuacja, iż przeciążenie byłoby zbyt silne, by monocykl miał jeszcze moc na uruchomienie tilt-back (tak - tilt-back wymaga dodatkowej mocy).
Dlatego przy maksymalnej prędkości muszą włączyć się oba alarmy: dźwiękowy oraz mechaniczny (tilt-back).

Istnieje jednak możliwość zmiany komunikatu głosowego na buzzer (wspomniane "pikanie") - w przypadku monocykli KingSong. W przypadku monocykli INMOTION można nagrać własny dźwięk alarmu. W IPS pozostaje tylko buzzer.

Uwaga: alarmy powinny być zawsze ustawione poniżej prędkości maksymalnej, aby użytkownik miał odpowiednio dużo czasu na reakcję (hamowanie).

Przykładowo, jeśli prędkość maksymalna naszego monocykla to 30 km/h, polecamy ustawić tilt-back oraz alarm dźwiękowy na co najmniej 27 km/h.
Inaczej sprawa ma się w alarmach sterowanych automatycznie (np. w monocyklach IPS), gdzie nie trzeba nic ustawiać - monocykl sam informuje o zbliżaniu się do prędkości maksymalnej z wyprzedzeniem.

Pozdrawiam


Return to “Oficjalne Forum Kingsong Polska”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron