No name - ktoś sprawdzał?

Tutaj można pytać o wszystko dotyczące "elektrycznych kółek".
User avatar
Bat
Jeździ nawet tyłem
Posts:96
Joined:16 Sep 2015, 11:30
Model unicykla:Inmotion V8, Ninebot One E+
No name - ktoś sprawdzał?

Postby Bat » 20 Sep 2015, 01:07

Na Allegro jest coraz więcej elektrycznych monocykli no-name. Nie wiadomo co to za firmy i jaka jest jakość tych produktów.
Ceny są kusząco niskie, np. 1500-2000 zł. Na YouTube widziałem filmik jak takie kółko dymiło po uderzeniu poprzez nieodpowiednio zabezpieczoną baterię.

Sprawdzał ktoś? Jakieś info czy przestroga?
Wolałbym potwierdzone relacje niż tylko przesłanki i filmik z YT.

User avatar
spellbinder
Jedną nogą na kółku :-)
Posts:10
Joined:16 Nov 2015, 09:46
Model unicykla:Gotway MSuper 18

Re: No name - ktoś sprawdzał?

Postby spellbinder » 16 Nov 2015, 10:02

Witaj, mój x3/x6 sprowadziłem z chin za około 1000 zł, wiec całkiem niedrogo wyszło. Nie ma się czego bać(mówię z doświadczenia). Monocykl fruwał już we wszystkich kierunkach, koziołkował, wylatywał na 1,5 m w górę i lądował w całości i ja również w większości. Jeżdżę trochę ekstremalnie :) W każdym razie prócz licznych zadrapań których się dorobił nie przestał działać. Nie poluzowały się też aukumulatorki, ani nie zapalił się. Może mam akurat udany egzemplarz, ale tysiące chińczyków dojeżdża na tym do pracy i raczej nie narzekają. Pozdrawiam. Kuba

User avatar
Bat
Jeździ nawet tyłem
Posts:96
Joined:16 Sep 2015, 11:30
Model unicykla:Inmotion V8, Ninebot One E+

Re: No name - ktoś sprawdzał?

Postby Bat » 20 Nov 2015, 23:49

Faktycznie niedrogo.
Niby to tylko silnik, dwa kabelki i bateria, co tu się może popsuć :D

User avatar
Yakuza
Jeździ nawet tyłem
Posts:29
Joined:15 Mar 2016, 03:54
Model unicykla:Gotway ACM 16/ Msuper v3s

Re: No name - ktoś sprawdzał?

Postby Yakuza » 22 Mar 2016, 19:08

Jestem posiadaczem OSDRICH T1 - cena jaka zapłaciłem to 1600zł . Konstrukcja dosyc wytrzymała choc nie bez wad. Po ktoryms tam locie upadku gniazdo ładowania w padło do srodka wyłamujac malutki kawałek plastiku do ktorego była przykręcona.Wczesniej jednak od wibracji odkreciły sie nakretki mocujace włacznik i gniazdo ładowania. Zgubiłem swiatełko odblaskowe i raz na tydzien musze dokrecać podnóżki bo sruby albo się wyrabiaja od zamykania i otwierania pedałów albo znowu od wszcząsów sie rozkręcają. Predkosc podawana przez sprzedawce to 20km/h a faktyczna to 15km/h po czym przy 16km/h nastepuje odciecie i bliskie spotkanie z podłożem -- bezpieczne to 13km/h. Zasieg deklarowany to do 40km a realny przy mojej wadze 88kg to max 25km -- 22km osiaga zawsze. Czas łądowania 3h. Bateria nie wybuchła nawet wtedy gdy mono spadło z 8 dosc wysokich schodow betonowych. Ogólnie jestem zadowolony ale brakuje mi szybkosci, czasami mam wrażenie ze stoje w miejscu zwłaszcza jak jadę w takim terenie gdzie nie ma żadnych budynków. W miescie prędkosc prawie ze zadowalająca
Żyję bo nie mam na trumnę

graza
Jeździ nawet tyłem
Posts:25
Joined:14 Feb 2016, 18:41
Model unicykla:Ninebot One E

Re: No name - ktoś sprawdzał?

Postby graza » 26 Mar 2016, 18:41

Ja nudzę się i na Ninebocie :) Szczególnie na pięknych, wyasfaltowanych i szerokich ścieżkach rowerowych, gdzie jedyną przeszkodą, o której myślisz jest irytująco częste, upominające odchylanie pedałów. Fakt - niezwykle łagodne, prawie czułe jak matczyne 'nu, nu bobasku', ale ponieważ już nauczyłam się nie spierać się z nim, więc grzecznie zwalniam i dalej wyję z nudów. Do czasu jakiejś niespodziewajki na drodze /lub szalonego rowerzysty/ oczywiście, bo ścieżki idealne nie istnieją :)
No ale że wpis trochę nie w temacie więc już kończę. :)

User avatar
Bat
Jeździ nawet tyłem
Posts:96
Joined:16 Sep 2015, 11:30
Model unicykla:Inmotion V8, Ninebot One E+

Re: No name - ktoś sprawdzał?

Postby Bat » 26 Mar 2016, 19:34


User avatar
Yakuza
Jeździ nawet tyłem
Posts:29
Joined:15 Mar 2016, 03:54
Model unicykla:Gotway ACM 16/ Msuper v3s

Re: No name - ktoś sprawdzał?

Postby Yakuza » 27 Mar 2016, 03:31

Wczoraj zakupiłem Gotway ACM16 ( 820WH) -- czekam na przesylke. Ta wersja to absolutna nowosc na rynku europejskim https://www.youtube.com/watch?v=afbYA5O3O8M Premiera miala miejsce na poczatku lutego tego roku . Cena 1520 dolarów. podstawowe parametry, stale aktualizowane...

silnik: 1500 W ( bestia )

prędkość: 40 km/h +( na stronie producenta podaja 45/50km/h )

opony rozmiar: 16 cali

pojemność baterii: 680WH 820WH

typ baterii: Panasonic i SONY

czas pracy: 60-80 KM

Bluetooth wsparcie APP, Android, IOS

Miałem dylemat czy kupic MCM4 Gotway( cena 1080dolarów ) czy tez ta 16 -ke, zadecydoawała predkosc i bedzie 16 cali :D :D :D
Gotway MSuper moze sie schować ze swoja predkoscia i wygładem
Żyję bo nie mam na trumnę

graza
Jeździ nawet tyłem
Posts:25
Joined:14 Feb 2016, 18:41
Model unicykla:Ninebot One E

Re: No name - ktoś sprawdzał?

Postby graza » 27 Mar 2016, 09:21

Brzmi bosko! daj znać jak ci się na tym szalonym maleństwie jeździ :)
My przymierzamy się do zakupu drugiego kółka w rodzinie bo Małżonek uzależnił się w równym stopniu ode mnie i boleśnie odczuwa brak własnego, Tak więc rozpatrujemy teraz kilka opcji (Kingsong KS16, Gotway MCM4, Inmotion V5+, Ninebot E+ lub S2, IPS Zero).
Tak więc między innymi Gotwaya. Fakt, że tego tańszego (MCM4). No ale generalnie interesuje nas też ogólne wrażenie z użytkowania tej marki.

A można zapytać gdzie zakupiłeś? Bezpośrednio u producenta czy za pośrednictwem któregoś z europejskich dystrybutorów?

User avatar
Yakuza
Jeździ nawet tyłem
Posts:29
Joined:15 Mar 2016, 03:54
Model unicykla:Gotway ACM 16/ Msuper v3s

Re: No name - ktoś sprawdzał?

Postby Yakuza » 27 Mar 2016, 10:09

Zakupiłem poprzez AliExpress i sprzedawce( Chiny ) który zajmuje sie tylko e-monocyklami. Sprzedał na całym swiecie ponad 115 monocykli i tyle samo pozytywnych komentarzy posiada na swoim profilu.
Gotway MCM4 to dobry wybór i gdyby nie premiera Gotway16 spewnoscią bym go zakupił. Z tego co wyczytałem na stronie GW dostał własnie nowy silnik Australijski z certyfikatem międzynarodowej jakości.Moment obrotowy w stosunku do MCM2 wzrósł o 30%. Do tego funkcja kalibracji pedałow -- to ty decydujesz jak wysoko maja sie podnosic po przekroczeniu danej predkosci. Zasieg na największej baterii do 80km a predkosc która nie wyłącza urządzenia to 27km/h ( testowane - realne ) choć producent podaje 34km/h po 2sekundach od ostatniego alarmu mamy bliskie spotkanie z glebą :)
Żyję bo nie mam na trumnę

graza
Jeździ nawet tyłem
Posts:25
Joined:14 Feb 2016, 18:41
Model unicykla:Ninebot One E

Re: No name - ktoś sprawdzał?

Postby graza » 27 Mar 2016, 10:13

Brzmi świetnie :)


Return to “Ogólne pytania i dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests

cron